Cosplay World Masters

GFA 2016  Cosplay World Masters'da Türkiye'yi temsil edecek cosplayeri arıyoruz!

  Bir şanslı cosplayer,Mayıs 2018'de Portekiz'de gerçekleştirilecek olan WCM yarışmasında Türkiye temsilcisi olup, ödüllü uluslararası yarışmaya katılma fırsatı yakalayacak!
  Muhteşem bir Portekiz seyahati, edinilecek onlarca yabancı arkadaş, cosplayer olarak isminizi dünyaya duyurma şansı ve unutulmayacak anılar...

  Kazanana sağlanacaklar
  *İstanbul - Portekiz gidiş dönüş uçak bileti
  *Portekiz'deki konaklama ve yerel ulaşımı
  *World Cosplay Masters yarışmasında Türkiye temcilcisi olarak yarışma hakkı
  Yarışma koşulları
  *Katılımcılar 18 yaşından büyük olmalıdır
  *Yarışmaya katılacak adayların 8 Kasım Çarşamba gününe kadar altug.isler@liliumreklam.com adresine;
  "Ad soyad, yapacağı karakterin ve serisinin ismi, varsa yarışma öncesi için bir adet kostümlü test fotoğrafı , sahne şovu için kullanacağı varsa müzik ve videoyu (wetransfer ile ve ya youtube linki) , varsa facebook sayfası/ deviantart sayfası /wordcosplay sayfası linkleri" bilgilerini göndermeleri gereklidir.
  *Kazanan yarışmacı Portekiz'de yapılacak elemeye katılacağını taahhüt eder.
  *Kazanan yarışmacının pasaport ve vizesini alması kendi sorumluluğundadır. Elemede birince gelen yarışmacı 20 Ocak 2018 tarihine kadar vizesini almazsa ve ya vize başvurus kabul edilmezse CWM'ye gitme hakkın ikinci yarışmacıya geçer. Birinci bu tarihe kadar vize örneğini GFA organizasyon ekibine iletmekle yükümlüdür.
  *Maksimum sahne süresi 2 dakikadır.
  *Yarışma herhangi bir anime ve ya oyun karakteriyle katılınılabilir, fanart versiyonlar ve orjinal karakterler kabul edilmeyecektir
  *Replikalar haricinde cosplayerda herhangi bir kesici ve ateşli silah olamaz.
  *Irkçılık içeren kostümler katılamaz.
  *Türkiye'de düzenlenen başka cosplay yarışmalarında birincilik ödülü kazanan kostümler yarışmaya katılamaz. Tespit edildiği taktirde yarışmacı diskalifiye edilecektir.
  *Kostüm ve aksesuarların en az %70 oranında yarışmacı tarafından yapılış olması gerekmektedir.
  *Katılımcıların sahneye çıkmadan önce en fazla 30 saniye hazırlık süresi vardır. ( Sahne şovu için etrafa eşya yerleştirmek vb. gibi hazırlıklar ) Aynı şekilde gösterisi bittiğinde 30 saniye içerisinde sahneden inmelidir. ( Aksi durumda yarışmacıdan puan düşülecektir.)
  *Sahne şovunda herhangi bir sıvı metaryal, ateşli ürünüler, havaifişek vb ürünler, etrafa zarar verebilecek malzemeler, kesici eşyalar kullanılması yasaktır.
  *Juri değerlendirme oranları: %40 sahne performansı , %30 karaktere benzerlik , %30 kostüm kalitesi.
  *Katılım sayısı 15'in üzerinde olursa juri öneleme yapacaktır.
  *Katılımcılar 11 Kasım'da yapılacak yarışma öncesi sahne alanına erken gelmeli ve sahne şovunda kullanacakları müzik, video gibi materyelleri bir flashdisk içinde yanlarında bulundurmalıdır.